17 серпня в Каплиці на честь Святого Миколи Чудотворця, котра розташована в корпусному відділенні Дніпровської установи виконання покарань (№4), в якому утримуються засуджені, що перебувають на лікуванні, відбулась урочиста літургія. Захід відбувся на прохання засуджених та завдяки багаторічній співпраці установи з Благодійною організацією «Центр соціальної адаптації – Преображення».
Всі присутні цього дня на літургії отримали можливість сповідатись та причаститись. Засуджені спільно помолились за здравіє Настоятеля Української Православної Церкви митрополита Київського і Всієї України Онуфрія, чотири роки з часу інтронізації якого виповнилося цього дня, та за упокой одного із засновників «Преображення» Олександра Луценка, котрий пішов з життя рік тому. «З вірою в Бога людина здатна на будь-які зміни у своєму житті. За умови щирої і безумовної віри Господь помагає у всіх спрямованих на добро починаннях людини», - сказав, звертаючись до присутніх, ієрей Микола Купчинський, який цього дня очолив службу.
Незважаючи на значний шлях, пройдений «преображенцями» на шляху створення умов для забезпечення релігійних потреб засуджених і ув’язнених не лише у Дніпровській УВП-4, але й інших пенітенціарних установах області, та досягнуті на цьому шляху результати, у сторонніх спостерігачів повсякчас виникають питання про доцільність проведення такої копіткої роботи серед тих, хто переступив межу закону, в той час як Україна має інші категорії населення, котрі не менш потребують підтримки, зокрема і духовної. На подібні питання члени Благодійної організації відповідають, що, на їх думку, у будь-якій ситуації не можна залишати без підтримки, в тому числі і духовної, тих, хто ще має сподівання на повернення у суспільство у якості його повноправних членів і, можливо, стане одним з тих, хто допоможе нашій Державі впоратись з усіма іншими негараздами, адже той, хто свого часу отримав руку підтримки, завжди схильний простягнути свою руку для підтримки інших.

comments powered by Disqus


Разработака сайта Red Star